DLA KOGO FLAT


Ten odporny i dobrze umięśniony pies myśliwski jest klejnotem jako pies rodzinny, jako że ma kochającą, radosną i przyjazną naturę.Mniej znany niż Labrador i Golden Retriever, Flat jest trochę wyższy i bardziej elegancki. Energiczny, inteligentny, kochający ludzi - potrzebuje zajęcia. Zdecydowanie nie dla leniuchów.


Flat to świetny pies rodzinny dla tych, którzy potrafią zaspokoić jego potrzebę ruchu i towarzystwa - uwielbia towarzystwo i zainteresowanie ludzi. Ten żywy, pogodny i wesoły psiak jest określany jako "Piotruś Pan" wśród psów myśliwskich, gdyż tak naprawdę nigdy nie dorasta.


We właściwych rękach jego wspaniała osobowość i wszechstronność sprawiają, że staje się bardzo dobrym kompanem. Ma dużą potrzebę ruchu. Uwielbia wodę. Gdy będzie miał okazję do popływania, to na pewno z niej skorzysta. Jest wspaniałym towarzyszem spacerów, gdyż pilnuje się właściciela zamiast znikać za horyzontem.


FCR jest psem dla ludzi aktywnych, którzy zapewnią mu stanowcze, lecz delikatne szkolenie i wynajdą mu dużo zajęć. Zdecydowanie nie jest to pies dla tych, którzy całe dnie spędzają poza domem i zostawiają go samego. Może stać się destrukywny, gdy czuje się znudzony i samotny.


Jak większość psów aportujących łatwo go wyszkolić. Może uczyć się trochę wolniej niż inne psy przez swoją skłonność do zabaw. Osoba szkoląca musi być spokojna, stanowcza i wytrwała. Ostre traktowanie zrujnuje jego entuzjazm. Szkolenie jest niezbędne, w przeciwnym wypadku pies wykorzysta swoją inteligencję do własnych celów.


Flat bywa łakomy - nie wolno pozwolić mu przybrać na wadze.


Średniej długości, odporna na pogodę szata jest łatwa w utrzymaniu. Należy ją szczotkować lub wyczesywać dwa - trzy razy w tygodniu. Grzebień powinien być użyty do dłuższych włosów, Przydaje się również podczas okresu linienia.